Jan Slavíček - Venezia - lido

Kombinovaná technika, 37x63 cm. Signováno vlevo dole Jan Slavíček 1947. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 79 cm

Sugestivní zachycení dojmu z pozorovaného místa, rychlé spontánní doteky a impresivní působení, to jsou tradiční prvky malířského stylu Jana Slavíčka, které se uplatňují i na předloženém výjevu z benátského Lida. Autor zde zachycuje kaskádu vln mořské hladiny, které se blíží směrem k divákovi. Po technické stránce jde o malbu pronikavě bezprostřední, kterou lze považovat za typickou ukázku okamžitého malířského záznamu. Úsporné výrazové prostředky Slavíček umně kombinuje tak, aby dosáhl maximálního výrazu. Rychlé tahy trefně vystihují pěnu na hřebenech vln mořské vody, které se směrem od pozorovatele slévají do širého horizontu. Ponechaný odstín podložky spolu s viditelnou podmalbou dodávají malbě strukturální hloubku. V barevnosti se snoubí modrý odstín vody s okrovou barvou podkladu. Obraz velmi dobře reprezentuje osobitou tvorbu Jana Slavíčka s jejími typickými rysy.

o autorovi: 1900 - 1970

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 480 000 Kč

vydraženo top posouzeno znalcem
112783. Venezia - lido
Dražba ukončena:27.03.2024 20:40:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč