Olej na kartonu, 41x33 cm. Signováno vlevo dole J. Slavíček. Rámováno.
Nejdelší strana: 50 cm
Komorní, mimořádně poetická práce, v níž Slavíček rozehrává svůj typický motiv „města viděného zevnitř“. Interiér je redukován na jednoduchou geometrii okenního nároží, které rámuje tlumený pohled na domy v pozadí. Před oknem stojí květináče s muškáty – drobné červené akcenty oživují jemnou šedo-modrou tonalitu a zklidněnou malířskou atmosféru.
Obraz působí jako okamžik zachycený v tichu: měkké světlo, lehce rozostřené kontury a kultivovaná práce se štětcem dávají vyniknout náladě spíše než detailu. Sběratelsky atraktivní ukázka Slavíčkova citlivého, moderního vidění městské krajiny.
o autorovi: 1900 - 1970
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 480 000 Kč