Jan Smetana - Cesta do Velkých Přílep

Olej na plátně, 70x120 cm, signováno vpravo dole, datováno 1956, rám.

1918, Praha - 1988, Praha
Student fakulty architektury ČVUT v Praze (1935-1939), kde se učil od profesorů O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy. Dále se vzdělával na UMPRUM v Praze (1941-1943, prof. J Benda a A. Strnadel). Studia uzavřel na PedF UK v Praze (1945-1946). Více jak 15 let působil jako pedagog. Náměty jeho tvorby byla hlavně městská tématika (předměstí, zákoutí) a motivy z Paříže, kde jeden čas pobýval.

Pozn.: Vzadu štítek z ČFVU s jménem autora a názvem díla. Rám mírně poškozen.

1569. Cesta do Velkých Přílep
Dražba ukončena:26.11.2014 20:25:51
Vyvolávací cena:4 000 Kč
vydraženo za:23 000 Kč