Olej na kartonu, 40,5x42 cm, signováno vpravo dole Jan Smítal, rám, pasparta, nezaskleno.
1896, Loštice
Žák pražské akademie (prof. Nechleba). Maluje figurální kompozice, krajiny a podobizny. Mnoho obrazů namaloval v Alžíru, kde ho uchvátilo Černé moře. Některá jeho díla pochází z Podkarpatské Rusi.
Pozn.: Rám poškozen.