Jan Smítal - Šohaj

Olej na kartonu, 40,5x42 cm, signováno vpravo dole Jan Smítal, rám, pasparta, nezaskleno.

1896, Loštice
Žák pražské akademie (prof. Nechleba). Maluje figurální kompozice, krajiny a podobizny. Mnoho obrazů namaloval v Alžíru, kde ho uchvátilo Černé moře. Některá jeho díla pochází z Podkarpatské Rusi.

Pozn.: Rám poškozen.

3765. Šohaj
Dražba ukončena:28.01.2016 19:45:03
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 700 Kč