Jan Stratil - Dívka

Olej, 60x35 cm, signováno vpravo dole Jan Stratil, rám, pasparta, zaskleno.

o autorovi: 1953
Malíř, kreslíř, pedagog. Studoval na SPŠG v Praze, SUPŠ v Uherském Hradišti, pak AVU v Praze u prof. Součka. Pedagogicky působil na SUPŠ v Uherském Hradišti a ZUŠ v Olomouci. Ve volné tvorbě se soustřeďuje na figuru, zejména ženské akty a portréty v melancholickém tónu, vytvářené staromistrovskou technikou. Jako protiklad působí pozadí s antickými či renesančními motivy, kompozice vyznívají iluzivně a hyperrealisticky. Je členem UVU Olomoucka a SVUM Hodonín. Od r. 1987 pravidelně vystavuje v Bernu (Švýcarsko) a v Austrálii. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha oblastních galeriích.

9997. Dívka
Dražba ukončena:26.04.2017 21:39:22
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:3 300 Kč