Jan Václav Mrkvička

11787. Dáma v kloboučku

popis: Olej na plátně nalepeném na překližce, 18x17 cm, signováno dole uprostřed J.V. Mrkvička, rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Autentičnost malby a podpisu prověřena akademickým malířem a restaurátorem Martinem Martanem.

o autorovi: 1856-1938
Narodil se ve Vidimi u Dubé. Studoval AVU v Praze a Mnichově. Značnou část života prožil v Bulharsku, kde aktivně přispěl k uměleckému životu v Bulharsku, nově osvobozeném od turecké nadvlády, na konci 19. a počátku 20. století. Je považován za jednoho ze zakladatelů bulharského moderního malířství. Ve své tvorbě se zabýval zachycením každodenního života, ale maloval také obrazy s historickými náměty a je autorem mnoha vysoce kvalitních portrétů. Zajímavostí je, že byl jedním z tvůrců tehdejšího znaku Bulharska a města Sofie. Jeho díla jsou zastoupena v NG v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč

dražba ukončena: 28.06.2017 21:21:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 90 000 Kč