Olej na plátně, 53x64 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám poškozen. Malba mírně poškozena.
Pozn.: Vzadu na plátně přípis.
o autorovi: 1865 - 1920
Byl český malíř. Studoval na Akademii výtvarného umění v Praze a Mnichově, kde byl žákem Gysise a Hertericha. Podnikl studijní cesty do Bulharska a Paříže. Během pobytu v Paříži byl ovlivněn Monetem a pointilisty. V Praze se specializoval na náměty z Malé Strany a Hradčan. Některé obrazy vytvořil v duchu pointilismu, zejména pražská panoramata.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 48 000 Kč.