Jan Zrzavý

305449. Autoportrét Jan Zrzavý

popis: Dřevoryt, 11x10,5 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných školení: - žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

dražba ukončena: 04.07.2020 20:00:00

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 1 100 Kč