Jan Zrzavý

306231. Kleopatra

popis: Ofset, 50x46 cm. Nesignováno. Rám.

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

dražba ukončena: 26.09.2020 20:07:03

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 500 Kč

500 Kč 26.09.2020 20:02:03 6147