Jan Zrzavý - Náčrty dívky s knihou

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Nejdelší strana: 48 cm

Kresba, 29x36 cm. Nesignováno Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Dílo zmíněno v Katalogu neznámých prací Jana Zrzavého.

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
94784. Náčrty dívky s knihou
Dražba ukončena:01.06.2023 20:54:42
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč 01.06.2023 20:51:42 13025
7 000 Kč 01.06.2023 20:49:18 8908
6 500 Kč 01.06.2023 20:47:13 13025
6 000 Kč 01.06.2023 20:44:55 8908
5 500 Kč 01.06.2023 20:43:30 13025
5 000 Kč 01.06.2023 20:41:34 8908
4 900 Kč 01.06.2023 20:40:15 13025
4 800 Kč 01.06.2023 20:38:24 8908
4 700 Kč 01.06.2023 20:38:17 13025
4 600 Kč 01.06.2023 20:36:13 8908
4 500 Kč 01.06.2023 20:33:17 13025
4 400 Kč 01.06.2023 20:31:04 8908
4 300 Kč 01.06.2023 20:28:43 13025
4 200 Kč 01.06.2023 20:27:08 8908
4 100 Kč 01.06.2023 20:26:35 13025
4 000 Kč 01.06.2023 20:25:03 8908
3 900 Kč 01.06.2023 20:24:50 13025
3 800 Kč 01.06.2023 20:22:52 8908
3 700 Kč 01.06.2023 20:21:54 13025
3 600 Kč 01.06.2023 20:19:44 8908
3 500 Kč 01.06.2023 20:18:45 13025
3 400 Kč 01.06.2023 20:17:55 8908
3 300 Kč 01.06.2023 20:15:37 13025
3 200 Kč limit (01.06.2023 20:15:08) 8529
3 100 Kč 01.06.2023 20:15:09 13025
3 000 Kč limit (01.06.2023 20:14:10) 8529
2 900 Kč 01.06.2023 20:13:22 13025
2 800 Kč 01.06.2023 20:11:17 8529
2 700 Kč 01.06.2023 20:09:06 13025
2 600 Kč 06.05.2023 20:59:51 8529
2 500 Kč limit (04.05.2023 19:07:16) 4785
2 400 Kč limit (04.05.2023 19:07:15) 8529
2 100 Kč limit (04.05.2023 17:51:59) 4785
2 000 Kč limit (04.05.2023 17:51:58) 8529
1 700 Kč limit (04.05.2023 17:51:17) 4785
1 600 Kč limit (04.05.2023 17:51:16) 8529
1 100 Kč 03.05.2023 21:56:24 4785
1 000 Kč 02.05.2023 16:25:38 8529