Jan Zrzavý - Studie

Detail položky

Detail položky

Kresba, 50x42 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 85 cm

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
77259. Studie
Dražba ukončena:25.05.2022 22:14:51
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč limit (25.05.2022 22:11:50) 8529
6 000 Kč 25.05.2022 22:11:51 10265
5 500 Kč limit (25.05.2022 19:41:39) 8529
5 000 Kč limit (25.05.2022 19:41:21) 10265
5 000 Kč limit (25.05.2022 19:41:22) 8529
4 100 Kč limit (25.05.2022 18:51:14) 10265
4 000 Kč limit (25.05.2022 18:51:13) 8529
2 200 Kč limit (25.05.2022 17:03:44) 8529
2 100 Kč 06.05.2022 8:40:07 7029
2 000 Kč 03.05.2022 7:24:08 5661