Jan Zrzavý - Zpěv III. (K.H. Mácha, Máj)

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Heliogravura, 21x14 cm. Signováno vpravo dole Jan Zrzavý pravděpodobně ne rukou autora. Rám, pasparta, sklo.

 

o autorovi: Jan Zrzavý 5. 11. 1890 (Okrouhlice) - 12. 10. 1977 (Praha) - český malíř a grafik - významný představitel české výtvarné avantgardy 1. poloviny 20. století - spoluzakladatel skupiny SURSUM, člen SVU Mánes a Tvrdošíjných. Školení: žák Karla Reisnera, Františka Ženíška a F. Županského - Uměleckoprůmyslová škola v Praze (profesor Emanuel Dítě ml.), byl vyloučen. Dílo: symbolismus, expresionistický obsah spojil se ztrnule zklidněnými formami, postupy malby starých mistrů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 14 200 000 Kč

vydraženo
55861. Zpěv III. (K.H. Mácha, Máj)
Dražba ukončena:10.02.2021 21:37:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 100 Kč limit (10.02.2021 20:37:57) 8185
1 000 Kč limit (30.01.2021 13:53:25) 6874
900 Kč 30.01.2021 13:53:26 5233
800 Kč limit (29.01.2021 16:20:00) 6874
700 Kč 29.01.2021 16:20:01 8105
600 Kč limit (18.01.2021 21:36:35) 6874
500 Kč 15.01.2021 16:49:40 4469