Jaro Svoboda

49216. Květiny

popis: Olej na kartonu, 46x66 cm. Signováno vpravo dole Svoboda Jaro. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Narozen 1879 Bielorjesk, Orenburská gubernic, Rusko. Malíř krajinář, žák prům. školy a akademie u prof. Ottenfelda. Působil ve Francii v Marseill, dále v Alžiru, kde studoval na malířské škole u prof. Cauvy, procestoval Alžírsko, návrat do Evropy přes Španělsko. Studoval v Londýně na polytechnice a rok v Paříži. Maloval řadu let ve Francii (Normandie, Pyreneje). Vystavoval: Marseill, Alžír, Madrid, Londýn 1912, Paříž 1913, Praha Rubešův salon 1920, Pardubice 1927.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13.000 Kč.

dražba ukončena: 30.09.2020 21:58:05

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 2 700 Kč