Jaroslav Háša - Pocestný

Olej na kartonu, 21x25 cm, signováno vpravo dole Háša Jaroslav, rám.

1890, Praha-Smíchov
Student AVU (1916-1921; prof. V. Bukovac a Nechleba). Roku 1928 studijně vycestoval do Francie. Malíř pohledů na Prahu, podobizen (Al. Rašín,...) a miniaturních krajin. Vytvořil i několik oltářních obrazů a vyobrazil mnoho hradních interiérů.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

2082. Pocestný
Dražba ukončena:26.03.2015 21:16:10
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:6 500 Kč