Jaroslav Grus - Dům u mostu

Akvarel, 21x28 cm, signováno vpravo dole J. Grus, rám, pasparta, zaskleno.

1891, Pardubice - 1983, Praha
V letech 1907 – 1912 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Hanuše Schwaigera. Stipendijně navštívil Benátky a Dalmácii, posléze byl také ve Francii a Itálii. Jeho tvorba, soustředěná zejména na českou krajinu, je charakteristická fauvistickou barevností a dynamickou koncepcí obrazu, v poválečném období příklonem k realistickému vitalismu.

1759. Dům u mostu
Dražba ukončena:28.01.2015 19:07:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:900 Kč

900 Kč 26.01.2015 17:43:15 432
800 Kč 13.01.2015 0:03:22 604