Jaroslav Grus - Promenáda na mořských útesech

Olej na kartonu, 23x31 cm, rám, signováno vlevo dole a datováno 1913.

1891 Pardubice,1983 Praha
V letech 1907 – 1912 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Hanuše Schwaigera. Stipendijně navštívil Benátky a Dalmácii, posléze byl také ve Francii a Itálii. Jeho tvorba, soustředěná zejména na českou krajinu, je charakteristická fauvistickou barevností a dynamickou koncepcí obrazu, v poválečném období příklonem k realistickému vitalismu.

951. Promenáda na mořských útesech
Dražba ukončena:29.01.2014 21:07:58
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:9 000 Kč