Jaroslav Grus - Vesnice

Akvarel, 26x36 cm, signováno vpravo dole J. Grus, datováno 1979, rám, zaskleno.

1891, Pardubice - 1983, Praha
V letech 1907 – 1912 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Hanuše Schwaigera. Stipendijně navštívil Benátky a Dalmácii, posléze byl také ve Francii a Itálii. Jeho tvorba, soustředěná zejména na českou krajinu, je charakteristická fauvistickou barevností a dynamickou koncepcí obrazu, v poválečném období příklonem k realistickému vitalismu.

1694. Vesnice
Dražba ukončena:27.11.2014 19:15:55
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 000 Kč