Jaroslav Klápště - Pole za domy

Olej na překližce, 29x49 cm. Signováno vlevo dole Klápště 8.XII. 86. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. a syném autora.

Nejdelší strana: 60 cm

o autorovi: 1923, Záhoří - 1999
Studoval VŠUP v Praze (1945-1950; prof. F. Tichý a E. Filla). Byl výrazně ovlivněn surrealismem. Maloval krajiny i zátiší. Namaloval i několik obrazů s motivy nádraží a hospod. Hojně vystavoval na samostatných i kolektivních výstavách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč

posouzeno znalcem
152712. Pole za domy
Zbývá:0 dnů, 17 hodin
Konec dražby:29.01.2026 23:11:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:27 000 Kč