Jaroslav Klápště

35785. Ve stavu beztíže

popis: Lept, 40x58 cm. Signováno vpravo dole Klápště 97. Volný list.

Pozn.: Okraje mimo tiskovou plochu mírně poškozeny.

o autorovi: 1923, Záhoří - 1999
Student VŠUP v Praze (1945-1950; prof. F. Tichý a E. Filla). Byl výrazně ovlivněn surrealismem. Maloval krajiny i zátiší. Namaloval i několik obrazů s motivy nádraží a hospod. Vystavoval především na našem území.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč

dražba ukončena: 16.10.2019 19:53:35

vyvolávací cena: 600 Kč

vydraženo za: 2 600 Kč