Jaroslav Malinský

49122. Krajina s rybníkem

popis: Olej na plátně fixovaném na překližce. 46x60 cm. Signováno vpravo dole Jar. Malínský 49. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1897-1979
Narodil se v Praze. Studoval AVU u prof. Hynaise a Nechleby. Studijní cesty podnikl do Paříže, Itálie, Jugoslávie, Španělska a Maroka. V meziválečném období platil za nejvyhledávanějšího pražského portrétistu. Pro své názory upadl po r. 1945 v nemilost a začal se věnovat hlavně grafice a krajinomalbě. Jeho díla jsou zastoupena v NG, ve sbírkách Pražského hradu a v řadě soukromých sbírek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

dražba ukončena: 30.09.2020 20:13:19

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 6 500 Kč