Josef Mathauser - Lovec kamzíků

Olej na kartonu, 39x32 cm, signováno vlevo dole Mathauser, rám, pasparta, zaskleno.

1846, Staňkov - 1917, Praha
Žák pražské akademie za ředit. Krist. Rubena. Maloval historické a genrové malby, ale i oltářní obrazy. Jeho náboženské malby zdobí kostely ve St. Boleslavi, Jirnech, v Lidicích na Kladensku a mnoha dalších místech. Své umění propůjčil i několika pražským chrámům. Kromě tvorby na našem území maloval i pro zahraničí (Německo a USA).

2112. Lovec kamzíků
Dražba ukončena:26.03.2015 21:38:00
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:12 000 Kč