Jaroslav Paur

1832. Dívka na loďce

popis: Olej na kartonu 25x32 cm, signováno vpravo dole J. Paur 55, rám, pasparta, zaskleno.

1918, Kladno - Dubí - 1987
Student grafické školy užitých umění (prof. Rotter). Dále se vzdělával na AVU na Ukrajině (prof. I Kulec) a na AVU v Praze (prof. Obrovský). Byl i v soukromém malířském učení u Miloše Maliny. Zaměřoval se na malbu kytic, krajiny a pokoušel se zachytit okamžiky všedního života a město. Stipendijní pobyt ve Varšavě (1946-1947) ho inspiroval k vytvoření cyklu obrazů zničené Varšavy. V pozdním období svého působení se věnoval motivu satelitu nad městem.

dražba ukončena: 28.01.2015 19:58:06

vyvolávací cena: 800 Kč

vydraženo za: 1 200 Kč