Jaroslav Šafařík (Šafara) - Návrat domů

Olej na plátně, 68x88 cm, signováno vlevo dole Šafara, rám.

o autorovi: 1888 - 1947
Narodil se v Blovicích. V mládí odešel do Mnichova, kde pracoval u profesora Knirra, poté byl čtyři roky žákem pražské AVU ve speciálce profesora Hynaise. Usadil se v Plzni, kde portrétoval některé význačné plzeňské osobnosti, pak se vrátil do svého rodiště. Maloval podobizny, genry, krajiny a se zvláštní zálibou koně.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč.

7337. Návrat domů
Dražba ukončena:26.01.2017 21:57:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 700 Kč