Jaroslav Šafařík (Šafara) - Ve stáji

Olej na kartonu, 30x39 cm. Signováno vlevo dole Šafařík. Rám, sklo.

Pozn.: Rám i sklo mírně poškozeny.

o autorovi: 1888 - 1947
Narodil se v Blovicích. V mládí odešel do Mnichova, kde pracoval u profesora Knirra, poté byl čtyři roky žákem pražské AVU ve speciálce profesora Hynaise. Usadil se v Plzni, kde portrétoval některé význačné plzeňské osobnosti, pak se vrátil do svého rodiště. Maloval podobizny, genry, krajiny a se zvláštní zálibou koně.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč.

32638. Ve stáji
Dražba ukončena:30.05.2019 20:45:46
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:3 900 Kč