Jaroslav Serpan - VK 57

Kombinovaná technika na kartonu, 60x50 cm. Signováno vpravo dole Serpan. Rámováno.

Nejdelší strana: 67 cm

o autorovi: 1922 - 1976
Byl česko-francouzský malíř, básník, spisovatel a matematik. Narodil se v obci Karlštejn. Jeho rodiči byli lékaři, kteří emigrovali z Ruska. Jaroslav Serpan vystudoval biologii a matematiku na pařížské Sorbonně a v roce 1953 na stejné instituci získal doktorský titul ze statistické biologie. V letech 1946-48 byl členem surrealistické skupiny shromážděné kolem Andrého Bretona, tvořil ve stylu surrealismu a informelu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 550 000 Kč.

doporučujeme
154416. VK 57
Zbývá:9 dnů, 2 hodin
Konec dražby:08.02.2026 20:33:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 000 Kč

1 000 Kč 30.01.2026 13:39:18 15681