Jaroslav Šetelík - Louny - Fortna

Litografie, 22x15 cm. Signováno vpravo dole v tisku Jaroslav Šetelík 1913. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

o autorovi: 1881 - 1955
Narodil se v Táboře. Studoval nejprve na UMPRUM u prof. Lišky, poté na AVU u prof. Ottenfelda. Podnikl cesty do Francie, Itálie a po západní Evropě. Ve 20. letech na pozvání nizozemské vlády vytvořil kolekci akvarelů s pohledy na 40 holandských měst. S oblibou maloval městské motivy a zvlášte pak starou Prahu. Jeho dílo je ceněno nejen v Čechách, ale rovněž v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč

35855. Louny - Fortna
Dražba ukončena:16.10.2019 20:52:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč