Jaroslav Šetelík - Motiv s Pražským hradem

Olej na plátně, 65x72 cm. Signováno vpravo dole Jaroslav Šetelík. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1881 - 1955
Narodil se v Táboře. Studoval nejprve na UMPRUM u prof. Lišky, poté na AVU u prof. Ottenfelda. Podnikl cesty do Francie, Itálie a po západní Evropě. Ve 20. letech na pozvání nizozemské vlády vytvořil kolekci akvarelů s pohledy na 40 holandských měst. S oblibou maloval městské motivy a zvlášte pak starou Prahu. Jeho dílo je ceněno nejen v Čechách, ale rovněž v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč

57286. Motiv s Pražským hradem
Dražba ukončena:31.03.2021 21:52:24
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:46 000 Kč