Jaroslav Šetelík - Motiv z Kutné Hory

Kombinovaná technika, 24x38 cm. Signováno vpravo dole Jaroslav Šetelík. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 54 cm

o autorovi: 1881 - 1955
Narodil se v Táboře. Studoval nejprve na UMPRUM u prof. Lišky, poté na AVU u prof. Ottenfelda. Podnikl cesty do Francie, Itálie a po západní Evropě. Ve 20. letech na pozvání nizozemské vlády vytvořil kolekci akvarelů s pohledy na 40 holandských měst. S oblibou maloval městské motivy a zvlášte pak starou Prahu. Jeho dílo je ceněno nejen v Čechách, ale rovněž v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč

87705. Motiv z Kutné Hory
Dražba ukončena:14.12.2022 21:52:24
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 500 Kč