Jaroslav Šetelík - Nové zámecké schody

Akvarel, 34,5x24,5 cm, signováno vpravo dole Jaroslav Šetelík, volný list.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1881 - 1955
Narodil se v Táboře. Studoval nejprve na UMPRUM u prof. Lišky, poté na AVU u prof. Ottenfelda. Podnikl cesty do Francie, Itálie a po západní Evropě. Ve 20. letech na pozvání nizozemské vlády vytvořil kolekci akvarelů s pohledy na 40 holandských měst. S oblibou maloval městské motivy a zvlášte pak starou Prahu. Jeho dílo je ceněno nejen v Čechách, ale rovněž v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč

8238. Nové zámecké schody
Dražba ukončena:23.02.2017 18:56:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:10 000 Kč