Jaroslav Šetelík - Pohled na Prahu

Akvarel, 26x35 cm. Signováno vlevo dole Jaroslav Šetelík. Rám, sklo.

o autorovi: 1881 - 1955
Narodil se v Táboře. Studoval nejprve na UMPRUM u prof. Lišky, poté na AVU u prof. Ottenfelda. Podnikl cesty do Francie, Itálie a po západní Evropě. Ve 20. letech na pozvání nizozemské vlády vytvořil kolekci akvarelů s pohledy na 40 holandských měst. S oblibou maloval městské motivy a zvlášte pak starou Prahu. Jeho dílo je ceněno nejen v Čechách, ale rovněž v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč

29181. Pohled na Prahu
Dražba ukončena:28.02.2019 20:58:09
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 300 Kč