Jaroslav Šetelík - Pražské střechy

Akvarel, 24x35 cm. Signováno vlevo dole J. Šetelík. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám i papír mírně poškozeny. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1881 - 1955
Narodil se v Táboře. Studoval nejprve na UMPRUM u prof. Lišky, poté na AVU u prof. Ottenfelda. Podnikl cesty do Francie, Itálie a po západní Evropě. Ve 20. letech na pozvání nizozemské vlády vytvořil kolekci akvarelů s pohledy na 40 holandských měst. S oblibou maloval městské motivy a zvlášte pak starou Prahu. Jeho dílo je ceněno nejen v Čechách, ale rovněž v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč

37896. Pražské střechy
Dražba ukončena:27.11.2019 19:50:00
Vyvolávací cena:900 Kč
vydraženo za:9 500 Kč