Jaroslav Špillar

38554. Ženy s husou

popis: Olej na plátně. 30x34 cm. Signováno vpravo dole Špillar Jaroslav. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1869-1917
Narodil se v Plzni. Byl starším bratrem malíře Karla Špillara. Studoval v Praze UMPRUM u prof. Ženíška a Schikanedra, poté AVU u prof. Pirnera. Ve své tvorbě se věnoval krajinomalbě, kde náměty čerpal hlavně na Domažlicku. Proslavily ho však výjevy ze života Chodů. Jeho tvorbu předčasně ukončila duševní nemoc.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 240.000 Kč.

zbývá: 3 dnů, 21 hodin

konec dražby: 11.12.2019 19:07:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 500 Kč

aktuální cena: 9 000 Kč