Jaroslav Uiberlay - Procesí

Olej na kartonu, 41x56 cm. Nesignováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 60 cm

Abstraktní kompozice „Procesí“ je zajímavou ukázkou tvorby Jaroslava Uiberlaye a je postavená na dynamice tvarů a barev. Červená barva v prvním plánu obrazové kompozice muže připomínat oponu, které se otevírá a umožňuje divákovi nahlédnout do zobrazeného výjevu, kde výrazné vertikály v prvním plánu můžeme interpretovat jako stromy. Olejomalba je jednoznačně kvalitním uměleckým dílem a je skvělou investiční příležitostí.

o autorovi: 1922-1992
Studoval kreslení u Oldřicha Blažíčka a AVU u profesorů Rady a Holého.
Zastoupen v Národní galerii v Praze, Oblastní galerii v Liberci a v dalších.

Nejvyšší dosažená cena za díla tohoto autora v aukci: 6 000 Kč.

89604. Procesí
Dražba ukončena:22.02.2023 21:23:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 800 Kč