Jaroslav Věšín - Na lovu

Kolorovaný dřevoryt, 12x15 cm. Signováno vpravo uprostřed v tisku Jaroslav Věšín. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1860-1915
Narodil se ve Vraném u Slaného. Studoval AVU v Praze a v Mnichově. Většinu života žil a tvořil v Bulharsku, kde se stal profesorem malířství v Sofii. Náměty pro svou tvorbu nacházel jak v Bulharsku, tak na Slovensku. S oblibou zobrazoval bulharské typy, Turky, koňské trhy, venkovský lid na Slovensku a zejména se věnoval malbě koní, lovů, vojenských výjevů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 400 000 Kč.

34640. Na lovu
Dražba ukončena:19.09.2019 20:30:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:700 Kč

700 Kč 19.09.2019 20:25:12 5791