Josef Jelínek - Turnov

Olej na překližce, 52x68 cm, signováno vlevo dole, datováno 1942, rám.

1871, Čimelice - 1945, Turnov
Student AVU (1887-1994, prof. M. Pirner). Následně odjel do zahraničí, kde rok studoval na akademii v Bruselu (prof. Portaels a Stalaert), poté pokračování studií u M. Pirnera.
Výrazně přispěl k oživení S.V.U. Mánes.
V rané tvorbě byl hlavně figuralistou, ale namaloval i několik oltářních obrazů. Postupně se z figuralisty stal krajinářem. V poslední etapě svého života namaloval několik obrazů z Turnova, kde byl členem Turnovského díla.

Pozn.: Rám silně poškozen.

1609. Turnov
Dražba ukončena:26.11.2014 20:48:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 200 Kč