Karel Jílek - Tání

Olej na plátně, 55x48 cm, signováno vpravo dole K. Jílek, rám.

1896, Moravičany na severní Moravě - 1983, Brno
Studoval na české technice v Brně. Poté se učil na AVU (1927; prof. M. Švabinský). Do roku 1918 byl v ruském zajetí. Studijně vycestoval do Drážďan. Věnoval se především figurální tvorbě, ale měl sklony i ke krajinomalbě (Vysočina,...). Zachycoval osobnosti kulturního a společenského života.

Pozn.: Rám poškozen.

3415. Tání
Dražba ukončena:26.11.2015 21:47:58
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:6 000 Kč