Jindřich Bubeníček - Na dvorku

Barevná kresba lavírovaná bělobou, 26x33 cm, signováno vpravo dole Jindř. Bubeníček 30, rám, zaskleno.

1856, Kšely u Českého Brodu - 1935, Svratka
Roku 1874 vstoupil jako absolvent vyšší reálky na malířskou akademii v Praze za ředitele Sweertse. Bratr malíře Oty Bubeníčka. Maloval stavební, městské i venkovské památky. Zaměřoval se na česká města, hrady a malebná zákoutí. Náměty často čerpal i v okolí Svratky. Nejraději tvořil technikou kresby a akvarelu.

2254. Na dvorku
Dražba ukončena:27.05.2015 20:06:41
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 400 Kč