Jindřich Fürst - Cesta prosluněným lesem

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 53 cm

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 37x44 cm. Signováno vlevo dole Fürst. Rámováno.

Předložená olejomalba je dílem Jindřicha Fürsta, žáka slavného Julia Mařáka na pražské akademii. Dílo ukazuje velmi osobitý autorův rukopis a práci s barevností, ve které jsou preferovány kontrastní odstíny a syté jasné tóny. Při pohledu na kompozici se ocitáme uprostřed lesa s vinoucí se cestou, kterou lemují vysoké stromy. Třetí plán kompozice je zalitý slunečním světlem, které prosvítá přes koruny stromů v prvním plánu. Velmi smělá práce s barvou a štětcem, pomocí kterého autor rychle modeluje zobrazenou přírodu, činí toto dílo vynikající ukázkou tvorby Jindřicha Fürsta a skvělou finanční investicí.

o autorovi: 1873-1943
Narodil se v Praze. Byl žákem profesorů Julia Mařáka a Václava Brožíka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
103999. Cesta prosluněným lesem
Dražba ukončena:25.10.2023 21:28:57
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 600 Kč