Olej na kartonu, 36x51 cm. Signováno vlevo dole Fürst. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 65 cm
Dílo Jindřicha Fürsta, žáka slavného Julia Mařáka, se vyznačuje jasnou kontrastní barevností, která hraje klíčovou roli v jeho kompozicích. Předložená olejomalba zobrazuje pohled na předjaří u břehu říčky nebo potoka. První plán kompozice určuje výrazná modrá barva, druhý plán je ozářen zlatou barevností louky, která harmonicky pojednává žluté tóny a odstíny okru. Ve třetím plánu vidíme zemitý les a hory, které se ztrácejí v dálce. Nad krajinou se otevírá jasné, bezmračné nebe. Jedná se o nepochybně vysoce kvalitní ukázku tvorby Jindřicha Fürsta, která nesmí uniknout pozornosti sběratele a milovníka domácí krajinomalby.
o autorovi: 1873-1943
Narodil se v Praze. Byl žákem profesorů Julia Mařáka a Václava Brožíka.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.