Jindřich Hegr - Měsíc nad chalupou

Olej na sololitu, 47x63,5 cm, signováno vpravo dole J. Hegr, rám.

1933, Svratouch u Hlinska
Student UMPRUM v Praze (1949-1950) a AVU (1950-1955; prof. V. Rada). Jeho raná tvorba zahrnovala zejména pražské a ostravské motivy. Od poloviny šedesátých let se věnoval výhradně krajinářství; konkrétně oblasti rodné Vysočiny. Okrajově tvořil zátiší a také obrazy zachycující pohledy do interiérů chalup z Vysočiny.

Pozn.: Vzadu autorský štítek a razítko z výstavy.

2010. Měsíc nad chalupou
Dražba ukončena:26.03.2015 19:58:00
Vyvolávací cena:13 000 Kč
vydraženo za:22 000 Kč