Jindřich Hegr - V Apeninách

Olej na kartonu, 21x26 cm, signováno vpravo dole Hegr, rám.

1933, Svratouch u Hlinska
Student UMPRUM v Praze (1949-1950) a AVU (1950-1955; prof. V. Rada). Jeho raná tvorba zahrnovala zejména pražské a ostravské motivy. Od poloviny šedesátých let se věnoval výhradně krajinářství; konkrétně oblasti rodné Vysočiny. Okrajově tvořil zátiší a také obrazy zachycující pohledy do interiérů chalup z Vysočiny.

Pozn.: Malba zašpiněna.

3565. V Apeninách
Dražba ukončena:27.01.2016 20:08:13
Vyvolávací cena:2 500 Kč
vydraženo za:9 000 Kč