olej na sololitu. 45x52 cm. Signováno vpravo dole J. Krátký 84. Rámováno.
Pozn.: Pochází z majetku Škoda Investment a.s
o autorovi: 1932
Malíř, pedagog. Studoval výtvarnou výchovu na PedF UK v Praze u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického, působil jako výtvarný pedagog na Blatensku. Jeho volná malířská tvorba se soustřeďovala na krajinomalbu, často ve spojení s architekturou. Jeho práce jsou charakterizovány střízlivou barevností. Spolupracoval s architekty, realizoval nástěnné malby. Jeho práce jsou součástí sbírek muzeí v Blatné a ve Strakonicích.