Jindřich Pileček - Konvolut 5 prací

Lepty, od 14x9 cm do 14x10 cm. Vše signováno tužkou a datováno vpravo dole J. Pileček 99. Číslováno 101/150. Vše zarámováno a zaskleno.

Pozn.: 1x rám mírně poškozen.

o autorovi: 1944 – 2002
Grafik, ilustrátor. Studoval na SUPŠ v Karlových Varech a na VŠUP v Praze u prof. Svolinského. Věnoval se volné grafice, ilustraci, kresbě a tvorbě pro architekturu. Dominantním motivem v jeho díle byla příroda. Vytvářel četné imaginární krajiny ve staromistrovské technice. Ilustroval též mnoho bibliofilií. Byl členem SČUG Hollar a Unie výtvarných umělců. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, GHMP, Památníku písemnictví a v dalších českých i zahraničních sbírkách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

69409. Konvolut 5 prací
Dražba ukončena:08.12.2021 20:09:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 200 Kč