Jindřich Pileček - Vnořeny do tmy

Litografie, 32x25 cm. Signováno tužkou vpravo dole J. Pileček. Pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 52 cm

o autorovi: 1944 – 2002
Grafik, ilustrátor. Studoval na SUPŠ v Karlových Varech a na VŠUP v Praze u prof. Svolinského. Věnoval se volné grafice, ilustraci, kresbě a tvorbě pro architekturu. Dominantním motivem v jeho díle byla příroda. Vytvářel četné imaginární krajiny ve staromistrovské technice. Ilustroval též mnoho bibliofilií. Byl členem SČUG Hollar a Unie výtvarných umělců. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, GHMP, Památníku písemnictví a v dalších českých i zahraničních sbírkách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

108119. Vnořeny do tmy
Dražba ukončena:27.12.2023 22:46:20
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 900 Kč