Jindřich Procházka

305890. Zima v Jičíně

popis: Akvarel, 32x45 cm. Signováno vlevo dole Jindřich Procházka 1944. Rám, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1888 - 1969
Narozen v Novém Městě nad Metují. Po malířské průpravě u malíře Vacátka vystudoval pražskou AVU. Studijní cesty podnikl do Itálie a Dalmácie. Ve své krajinářské tvorbě čerpal často náměty v Těšínských Beskydech. Dával přednost akvarelové technice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 000 Kč

dražba ukončena: 19.08.2020 20:07:05

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 3 600 Kč