Jindřich  Schenk - Zátiší s ovocem a karafou

Olej na plátně, 63x86,5 cm, signováno vpravo dole J. Schenk 1923, rám.

1892, Kardašova Řečice
Student UMPRUM v Praze, poté žák AVU (prof. K. Krattner, F. T. Šimon). Učil se v Římě u profesora Calcagnadora. Studijně vycestoval do Dalmacie, Bosny a Hercegoviny a Itálie. Malíř genrů, krajin a tématiky kostelních obrazů. Jeho tvorba je výrazně ovlivněna starými italskými mistry. Po návratu do vlasti tvoří krajinářské malby z oblasti Bechyně a Tábora. Napsal i dvě památkářské studie o Bechyni.

Pozn.: Plátno nevypnuté. Malba mírně poškozena.

2136. Zátiší s ovocem a karafou
Dražba ukončena:26.03.2015 22:03:02
Vyvolávací cena:1 300 Kč
vydraženo za:2 500 Kč