Olej na plátně, 63x86,5 cm, signováno vpravo dole J. Schenk 1923, rám.
1892, Kardašova Řečice
Student UMPRUM v Praze, poté žák AVU (prof. K. Krattner, F. T. Šimon). Učil se v Římě u profesora Calcagnadora. Studijně vycestoval do Dalmacie, Bosny a Hercegoviny a Itálie. Malíř genrů, krajin a tématiky kostelních obrazů. Jeho tvorba je výrazně ovlivněna starými italskými mistry. Po návratu do vlasti tvoří krajinářské malby z oblasti Bechyně a Tábora. Napsal i dvě památkářské studie o Bechyni.
Pozn.: Plátno nevypnuté. Malba mírně poškozena.