Olej na plátně, 72x102 cm, signováno vlevo dole Jir. Mandel, rám.
1886, Kuželov u Strážnice
Student vídeňské akademie (prof. Bacher). Studijně vycestoval do Itálie, Německa a Ruska. Po návratu z války se na nějaký čas zaměřuje na slováckou dědinu a kraj. Maluje podobizny, akty, moře, krajiny, zvířata i zátiší. Moře, které měl ze svých zahraničních cest ve velké oblibě, se stalo jedním z jeho hlavních námětů. Často pobýval a tvořil v Trnavě a okolí.
Pozn.: Rám poškozen.