Jura Mandel - Dalmácké pobřeží

Olej na plátně, 72x102 cm, signováno vlevo dole Jir. Mandel, rám.

1886, Kuželov u Strážnice
Student vídeňské akademie (prof. Bacher). Studijně vycestoval do Itálie, Německa a Ruska. Po návratu z války se na nějaký čas zaměřuje na slováckou dědinu a kraj. Maluje podobizny, akty, moře, krajiny, zvířata i zátiší. Moře, které měl ze svých zahraničních cest ve velké oblibě, se stalo jedním z jeho hlavních námětů. Často pobýval a tvořil v Trnavě a okolí.

Pozn.: Rám poškozen.

3834. Dalmácké pobřeží
Dražba ukončena:28.01.2016 21:03:50
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč