Jiří Šalamoun

52261. Červenovlásky

popis: Kresba - kombinovaná technika, 45x63 cm. Signováno vlevo dole Jiří Šalamoun 73. Volný list.

Pozn.: Papír mírně poškozen.

o autorovi: 1935
Narodil se v Praze. Studoval v Praze grafickou speciálku na AVU u prof. Pukla a Silovského, v Lipsku Vysokou školu grafiky a knižního umění. Sám vedl na pražské UMPRUM ateliér ilustrace a grafiky. Ve svém díle se věnoval grafice, ilustrátorství a také kresleným filmům a filmovým plakátům. Mezi jeho nejznámější díla patří Maxipes Fík.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 12 000 Kč.

zbývá: 18 dnů, 17 hodin

konec dražby: 11.11.2020 20:07:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 900 Kč