Jiří  Šalamoun - Matth. Cap. IV

Litografie, 24x29 cm, signováno dole uprostřed Jiří Šalamoun, volný list.

1935, Praha
Student AVU (1953-1957, prof. V. Silovský; 1959-1961, prof. V. Pukla). Učil se také na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku (1957-1959; prof. A. Kapr a G.K. Müller). Pracuje jako kreslíř, ilustrátor, knižní a časopisecký typograf, výtvarník animovaných filmů. Zabývá se malbou, kresbou, grafikou i animaci. Ve své tvorbě se zaměřuje především na hravost. Čerpá z lidového umění a slovesnosti, fantaskna a grotesknosti, ale i okultní a zábavné literatury. Četné samostatné i kolektivní výstavy.

5865. Matth. Cap. IV
Dražba ukončena:26.10.2016 19:35:38
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 400 Kč