Jura Mandel - Pražské panorama

Olej na plátně, 70x95 cm, signováno vpravo dole J. Mandel, rám.

1886, Kuželov u Strážnice
Student vídeňské akademie (prof. Bacher). Studijně vycestoval do Itálie, Německa a Ruska. Po návratu z války se na nějaký čas zaměřuje na slováckou dědinu a kraj. Maluje podobizny, akty, moře, krajiny, zvířata i zátiší. Moře, které měl ze svých zahraničních cest ve velké oblibě, se stalo jedním z jeho hlavních námětů. Často pobýval a tvořil v Trnavě a okolí.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

4198. Pražské panorama
Dražba ukončena:31.03.2016 20:12:29
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:6 500 Kč